0282 263 00 19 0544 307 21 96

Airbag

airbag

Airbag (Hava yastıkları ) Araçların ön tarafından veya öne yakın çarpışmalarında , yolcuların güvenliğini sağlamak üzere düşünülmüş ve üretilmiş donanımlardır.

1980 lerden sonra araçlarda kullanılmaya başlamış ve günümüzde olmazsa olmaz  güvenlik önlemi haline gelmiştir.Yolcu ve sürücülerin güvenli bir şekilde yolculuk etmelerini sağlamaya yönelik güvenlik donanımlarıdır. Çarpmanın belirli bir şiddete ulaşması halinde açılacak şekilde tasarlanmışlardır. Bu şiddet saatte 20 km ‘nin üzeri demektir.

Airbag-Hava Yastıkları herhangi bir çarpma anında yaklaşık 320 km lik bir hızla açılır. Bu nedenle özellikle çocukların ve çok yakın oturan kişiler için zararlı olabilecek sonuçlar demektir. Çocukların asla ön koltukta seyahat etmemeleri gerekir. Bu nedenle arkada ve çocuk koltuğu içinde seyahat etmeleri gereklidir. Aynı zamana yetişkinler de emniyet kemerlerini bağlamalı ve geriye doğru koltuklarını yeterince çekmelidirler.

Öncelikle emniyet kemeri takılı olmalıdır. Airbag (Hava Yastığı) tamamlayıcı bir önlemdir. Çünkü direkt çarpma hallerinin dışında emniyet kemeri hayati önemdedir ve güvenlik için şarttır.Airbag (Hava Yastığı ) güvenli bir şekilde kullanımı için sürücünün direksiyondan en az 25 cm uzaklıkta oturması gereklidir. Eğer ayarlanabiliyorsa direksiyonu başınıza değil göğsünüze göre konumlandırınız.

“Airbag Sizi Sevdiklerinize Kavuşturur”
Airbag tamiri firmamız tarafından yapılmaktadır.

hermarkaoto